Činky, kotouče a jejich typy

Kotouče na činky – Kotouče na činky dělíme dle provedení (lakované, chromované, pogumované) a dle průměru vrtané díry (25, 30 a tzv. olympijské 50 mm).

Činkové tyče a uzávěry – Činkové tyče se stejně jako kotouče vyrábí v různých průměrech (25 mm, 30 mm a tzv. olympijské 50 mm) a různé povrchové úpravě (zinek, chrom, nikl), důležitý je i typ uzávěru (pružinka, imbus, klička, závit atd.)

Činkové sety – Sety činek a kotoučů mají zákazníkům usnadnit jejich nákup a bývají cenově zvýhodněné oproti samostatně nakoupeným tyčím a kotoučům, v případě že Vám váhově nevyhovují lze k nim většinou od stejného výrobce dokoupit další kotouče. Existují i speciální činky jejichž váhu nastavujeme ještě ve stojanu otočným či posuvným regulátorem a zvedneme už jen nastavenou váhu kotoučků.

Pevné činky a jejich sady – Jedná se o pevné činky určité váhy prodávané buď samostatně nebo ve zvýhodněných sadách (např. 1-10kg, 5-30 kg apod.). Jednotlivé činky sad jsou buď ve formě monobloku, nebo sestavené z jednotlivých kotoučů a napevno uzavřené.

Stojany na činky a kotouče – Slouží k odkládání a skladování činek, nemusíte se tedy ohýbat při jejich pokládání na zem a hlavně se nemotají pod nohami s ohledem na Vaši bezpečnost.

Olympijské kotouče a tyče – používají se ve sportovních klubech a posilovnách. Tyto tyče jsou na koncích osazeny otočným 50mm nábojem, který vyrovnává obvodové nevyvážení kotoučů a nepřekrucuje tak cvičenci ruku, velké rozdíly jsou v jejich kvalitě.

Podrobnosti k výběru správné činky právě pro Váš účel najdete na stránce Jak vybrat činky a kotouče.

Kupujte spalovače tuků a carnitin za více než příznivé ceny pouze v eshopu Spalovacetuku-carnitin.cz. Tekutý carnitin, nebo karnitin v kapslích kupujte na Carnitin-karnitin.cz.

Závaží na činky

Pokud se věnujete posilování v domácích podmínkách ve své vlastní posilovně potřebujete na nakládací činky závaží na činky. Volná činka je dobrá v tom, že tělo nemá žádné ulehčení,  jako například na cvičícím stroji a musí zabírat i další svaly. Jelikož si tělo na posilování s činkami rychle zvyká je důležité, abyste pravidelně na jednotlivé cvikyzvyšovali zátěž. Důležité je zvyšovat zátěž postupně tak, abychom vždy v sérii provedli 8-12 opakování. Ne více, ale také ne méně. K regulaci závaží nám skvěle posloužívelká činka na kterou si můžete libovolně přidávat závaží na činky.

Proteinové tyčinky jsou super! Posilovací lavice Vám pomohou zvětšit svalovou hmotu, vytvarovat Vaše tělo, zlepšit fyzičku a zvýšit sebevědomí. Solární kosmetika je důležitá pro opalování v solárku.

Závaží na činky – jednotlivé váhy

Závaží na činky se většinou prodává v těchto vahách na jedno závaží:

  • 0,5 Kg
  • 1,25 Kg
  • 2,5 Kg
  • 5 Kg
  • 10 Kg
  • 15 Kg
  • 20 Kg

Další zbozi jako jsou činky a závaží najdete také na www.planetavyzivy.cz.

Závaží na činky – rady pro posilování

Důležité pro úspěšnost vašeho cvičení s činkami je také cvičit správně, načerpejte nové informace o posilování z našich několika článků.

Výhody jednoručních činek

Rozšiřte Váš posilovací plán o nové cviky, překonejte stagnaci a přinuťte Vaši svalovou hmotu opět znatelně růst – pokud je ještě nemáte, jednoručky jsou k tomu jako stvořené. Myslíte-li to s posilováním vážně, jednoručky by Vám doma neměly chybět! Posilujete? A máte jednoruční činky? Pokud ne, pak věřte, že se posilování můžete věnovat daleko více a to při menší časové náročnosti než nyní. Stejně jako v posilovně můžete svalstvo formovat i doma – stačí právě jednoruční činky a snad nic už nebrání kvalitnímu tréninku třeba ve Vašem obývacím pokoji! Oproti chození do posilovny navíc získáte nákupem činek i další výhody, než jen možnost posilovat doma a kdykoliv – ušetříte také čas a peníze, které docházení a návštěvy posilovny stojí….Získaný čas můžete věnovat posilování a peníze třeba potravinovým doplňkům pro sportovce. A to se vyplatí, co říkáte? Činky na posilování nyní výhodně zakoupíte v našem novém, specializovaném e-shopu Planetavýživy.cz – na výběr máte hned z několika materiálových provedení, sety činek jsou pak navíc cenově zvýhodněné. Že nevíte, jak správně posilovat, které činky vybrat, nebo třeba co jíst, abyste získali maximum svalové hmoty? Pak jsou tu pro Vás naši školení pracovníci, kteří Vám zdarma a rychle zodpoví jakékoliv Vaše dotazy týkající se našeho zboží, či posilování. Tak co říkáte, koupíte si činky na posilování a ukážete svému okolí, že rozhodně nepatříte do starého železa a na Vašem vzhledu Vám skutečně záleží?


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše skvělé zdraví.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!